כל מה שצריך לדעת על צביעת עץ, גדרות עץ, חידוש דקים, בניית דק עץ או פרגולות עץ.

מחירון
לחצו לייק בגוגל +
והצטרפו למשפחת החברים שלנו
חברנו בגוגל זוכים בהנחה אוטומטית של 10%


קבלו הצעת מחיר
שם מלא:
טלפון:
עיר:
סיווג:
הערות:


העץ

לעץ שימוש נרחב בבנייה. במקרה הקיצוני משמש העץ כחומר הגלם העיקרי להקמתו של מבנה. בניה בעץ נפוצה בעיקר בצפון אמריקה ובצפון אירופה. קיימים שלושה סגנונות עיקריים של בניה בעץ: בניה בגזעים בלתי מעובדים או קורות גסות, בניה בקורות, ובניה קלה שהיא הנפוצה ביותר בימינו. בניה בגזעים בלתי מעובדים נפוצה בעיקר באזורים כפריים ומרוחקים. צורת בניה זו דורשת תשומות גבוהות של עץ, אך אינה דורשת כלי עבודה מיוחדים. לכן היא נפוצה רק באזורים מיוערים ומבודדים. בבניה בקורות עץ, שלד המבנה נבנה מקורות. הקירות מושלמים על ידי חיפוי עץ, מילוי בלבנים, או מילוי בבוץ. קורות העץ בשיטה זו צריכות להיות ארוכות לפחות כמפתח הרצפה. בד-בבד עם בירוא היערות, קורות עץ ארוכות נהיו יקרות המציאות ועלות בניית בית קורות מסורתי נהייתה יותר ויותר יקרה. לאחר השריפה הגדולה בשיקגו, פותח "בית הבלון" ששלדו מורכב ממסבכים העשויים מקורות עץ קצרות ודקות, וקירותיו מדופנים בקורות עץ דקות. בניית עץ קלה, שהיא השיטה המודרנית לבניה בעץ מבוססת על "בית הבלון". קרומי הקירות בבנית עץ מודרנית עשויים לרוב מעץ לבוד או לוחות גבס. גם במבנה שעיקרו בנוי מחומרי גלם אחרים, כגון לבנים, משמש העץ ליצירת דלתות, חלונות ומשקופים, לחיפוי קירות ולריצוף.

עיבוד עץ

עיבוד עץ הוא תהליך בניית, גילוף או יצירת חפץ עשוי עץ. חלק מן המוצרים המעובדים הם מוצרים מוגמרים, בעוד שאחרים מיועדים להפוך לחלק מסחורה מוגמרת לאחר הרכבה. עיבוד היא אחת מטכניקות הגימור. עבודה בעץ מסייעת בשימור העץ, סוגי עץ שונים דורשים סוגים אחרים של עיבוד. ענפי תעשייה ומלאכה שונים עושים שימוש בעיבוד עץ, כך למשל בייצור תכשיטים, כלי עבודה, ותבניות; ועד לתחומים כמו הנדסת רכב, הנדסת מכונות, הנדסת אניות ובנייתן במספנה, בניית גשרים ומתקנים אחרים בתחום ההנדסה האזרחית. לצד אבן, בוץ וחלקי בעלי חיים, עץ היה אחד החומרים הראשונים שעובדו על ידי המין האנושי, כבר מתקופות מוקדמות ביותר. ניתוח ‏כלי אבן של ניאנדרטלים מן התרבות המוסטרית העלה כי חלק ניכר מהם שימשו לעיבוד עץ. התפתחות הציוויליזציה הייתה קשורה להתפתחות כישורים גבוהים יותר בעיבוד חומרים אלה. בתקופות מאוחרות יותר, נעשה שימוש בעיבוד עץ לייצור חפצים אשר כיום כמעט שלא מיוצרים, או לא מיוצרים מעץ: בוני כרכרות, חרשי אופן, או יצרני נעלי עץ (שאמנם מיוצרות כיום, אך לא באופן נפוץ כפי שהיה לפני תחילת השימוש במוצרים סינתטיים לייצור הסוליות).

חיפוי גינה בשבבי עץ

הליכה ברגליים חשופות על שבבי עץ- נעימה ולא מזיקה
הליכה ברגליים חשופות על שבבי עץ- נעימה ולא מזיקה

בשנים האחרונות, מוצר חדש מוביל את שוק חיפויי הקרקע ושמו בישראל "שבבי עץ". הקרקע בטבע לרוב אינה חשופה, היא מכוסה בענפים יבשים, עלי שלכת שנשרו מן העצים, זרדים, אבנים וכדומה. השמיכה הטבעית המכסה את הקרקע לא רק שאינה פוגעת בה, אלא תורמת לדישון איטי של האדמה. מאחר והטבע מורגל בפירוק שבבי עץ חיפוי באמצעותם מסייע בשמירה על טיבה של הקרקע . פיזור שבבי עץ על הקרקע מפחית בצורה משמעותית את התאיידות המים מן הקרקע ושומר על רמת לחות גבוה. שבבי העץ מצליחים להקטין מאוד את צמיחת העשבים השוטים בגינה ומקטינים את התחרות על מקורות המים בקרקע שבבי עץ הם הנוחים ביותר ממגוון חיפויי הקרקע להליכה ברגליים יחפות (בהשוואה לטוף חלוקי נחל או חצץ איצטרובלים וכו') השתכנעתם? בקרו בדף שבבי עץ כעת!